Isı

Türkiye’de gelişen inşaat sektörü ve artan konut sayısına bağlı olarak ihtiyaç duyulan enerjinin büyük kısmı yurt dışından ithal edilen kaynaklardan sağlanmaktadır. Bu enerjinin büyük kısmı ise binaları ısıtma ve soğutma sistemlerinde harcanmaktadır. Merkezi sistemlerde abonelerin sabit aidat ödemesi ve tükettiği enerji miktarı ile ödeyeceği aidat tutarının değişmeyecek olması, enerji sarfiyatını arttırmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için Enerji Verimliliği Yasasına bağlı 2008 yılında “Merkezi Isıtma ve Sıhhi Sıcak Su Sistemlerinde Isınma ve Sıhhi Sıcak Su Giderlerinin Paylaştırılmasına İlişkin Yönetmelik”’ yayınlanmıştır.

 

Avrupa’da ısı grubu ürünlerinde lider pozisyondaki Itron firmasının Türkiye distribütörü olan Manas, enerjinin tasarrufu için önem arz eden ölçüm cihazlarının hassas olması ve ölçüm ömrü boyunca aynı hassasiyeti koruması gerekliliğiyle ürettiği ve pazara sunduğu ürünlerin öncelikli olarak ekonomik olmasına, kalitesine ve sürekliliğine önem vermiştir.

 

Müşteri odaklı yapısı sayesinde özel projelerde ihtiyaca yönelik çözümler geliştirip tüm ürün gruplarında uygulamalarını yapabilmektedir.

 

Manas Enerji Yönetimi ısı gider paylaşımında yetkilendirilmiş ölçüm şirketi olarak, “okuma ve ısı gider paylaşım bildirgesi hazırlama” hizmetini alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla abonelerini mağdur etmeyecek kadar kısa sürede gerçekleştirerek, üründe, serviste ve kalitede fark yaratmaktadır.