Akıllı Sayaç

 

GAZ

 

Ülkemizde özellikle EPDK tarafından çıkarılan yönetmeliklerle birlikte uzaktan gaz sayacı okuma ihtiyacı giderek artmıştır. Hem idarelerin günlük gaz alım ve satışının dengelenmesinde hem de tesisatlarında oluşabilecek kayıp kaçak oranlarının belirlenmesinde çözüm ve hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

 

SU

 

Nüfusun sürekli olarak artması ve temiz su kaynaklarının tükenmeye başlamasıyla birlikte su kaynaklarının etkin kullanımı ve su tasarrufu konuları önem kazanmıştır.Bu noktada, dağıtılan suyun yüksek doğrulukla ölçümü ve kayıp kaçakların tespiti son derece önemlidir.

 

Manas Enerji Yönetimi’nin üretmiş olduğu yüksek güvenlikli akıllı sayaçlar,  hem sahip oldukları donatılar sayesinde hem de geniş yelpazedeki haberleşme seçenekleriyle idarelere abone profili hakkında sürekli olarak bilgi verme, kayıp kaçak tespitini kolaylaştırma, sayaç performansını sürekli olarak izleme ve sayaca karşı yapılacak olan bütün müdahaleleri zamanında görme ve aksiyon alabilme gibi imkanlar sağlamaktadır. 

 

ISI

 

Manas, “Akıllı sayaç akıllı ölçüm” düşüncesinin Türkiye’de yayılması için her zaman öncü olmuştur. Son zamanlarda akıllı sayaç pazarındaki büyüme beraberinde getirdiği rekabet ile sektördeki bazı firmalar uzak doğu menşeli uygun maliyetli ürünlere yönelmiştir. Fiyatların düşmesini avantaj olarak gören tüketiciler bu ürünlere rağbet gösterince pazardaki kalite anlayışı günden güne yok olmuştur. Ölçüm cihazlarının kalitesi, üretildiği andaki hassasiyetleriyle değil sahada kullanıldıkları süre boyunca gösterecekleri devamlılıkla anlaşılmaktadır.

 

Bir ürünün ekonomik olması, sadece ilk yatırım maliyetinin düşük olması anlamına gelmemektedir. Ekonomik ürün, ilk yatırım maliyeti ve ürünün ömrü boyunca doğru çalışması için harcanan işletme maliyetleri toplamının uygun maliyetli olmasıdır. Avrupa’da ısı grubu ürünlerinde lider pozisyondaki Itron firmasının Türkiye distribütörü olan Manas, müşteri odaklı yapısı sayesinde özel projelerde ihtiyaca yönelik çözümler geliştirip tüm ürün gruplarında uygulamalarını yapabilmektedir.

 

Müşterinin ihtiyacına göre projelere yön veren ve sonrasında taklit edilen Manas, ön ödemeli, merkezi izlemeli kablolu uzaktan kontrollü, merkezi izlemeli kablosuz uzaktan kontrollü ısı sayaçları ile müşterilerine sayaçlarını hem izleme, hem kontrol etme imkanı sağlamaktadır.

 

ELEKTRİK

 

Her geçen gün artan enerji ihtiyacı, enerji kaynaklarının verimli kullanılmasını ve enerjinin doğru bir şekilde üreticiden tüketiciye ulaştırılması gerekliliğini zorunlu hale getirmiştir. Enerji üretim ve tüketim kontrolü ancak doğru ve hassas ölçüm teknolojilerinin kullanılması ile mümkündür.

 

Manas Enerji Yönetimi, elektrik piyasasının artan ve değişen taleplerini karşılamak için yeni nesil akıllı sayaç ve yönetim teknolojileri sunmaktadır. Kaliteli ve geleceğe yönelik ürünler ile tüm sistem ihtiyaçlarına uygun, uzun ömürlü çözümler sağlamaktadır. Dünya lideri Itron işbirliği ile yaptığı çalışmalar sayesinde, enerji kontrolünü en üst düzeyde gerçekleştirerek, teknik ve teknik olmayan kayıpların ortadan kaldırılmasını kolaylaştırmaktadır.