4com.manas.com.tr____gprs.manas.com.tr

Manas Enerji Yönetimi A.Ş., tamamen yerli sermaye ve teknoloji ile 1996 yılından bugüne kadar akıllı sayaç sistemleri üzerine ürünler ve çözümler geliştirmiş ve sektörünün öncü kuruluşu haline gelmiştir.


Enerji ve su sektörüne yönelik teknolojik çözümleriyle Manas, geniş ürün yelpazesi ile gaz dağıtım firmalarının, belediyelerin ve su işletmelerinin, elektrik dağıtım kuruluşlarının, özel ve kamu kuruluşlarının artan taleplerini karşılamaktadır.


Manas aynı zamanda konut tipi ve ticari endüstriyel mekanik gaz sayaçları, regülatörler ve su sayaçları üzerine ITRON firmasının tek yetkili  distribütörü olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.  2010 yılından itibaren mekanik sayaçların üretimini de tamamen yerli olarak yapmak üzere gerekli teknoloji transferini ve yatırımlarını hayata geçirmiştir.


Elektronik kontrollü sayaç sistemleri başlığı altında, ön ödemeli, sonradan ödemeli, RF (Radio Frequence), GPRS ve NFC ( Near Field Communication) teknolojili sayaçları üretmekte olan Manas, 25 mühendisten oluşan deneyimli ARGE kadrosu ile sektörün inovasyon alanındaki itici gücü konumundadır.


Manas, satıcı müşteri ilişkisinin ötesinde, işletmlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bir çözüm ortağı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Ürettiği yüksek kalitede ve hassasiyetteki sayaç sistemleri ile yıllardır sektörde yerleşmiş olan kalıpları değiştirmeyi başaran Manas,  Türkiye deki sayaç parkurunun kalitesinin de yükseltilmesine, sayaçlardaki ölçüm doğruluğunun ve tutarlılığının artırılması yoluyla işletmelerin faturalandıramadığı miktarların ciddi bir şekilde azaltılmasını sağlamakta ve çok değerli enerji ve su kaynaklarının korunmasına katkıda bulunmaktadır.